Vaat edilen gelecek…

AKP’nin işçiye, kadına, gence vaat ettiği tek bir gelecek var: Yobazların egemenliği altında, her geçen gün daha yoksul, utanç verici bir hayat… Seçim sistemini kendilerine uydurarak bunu sonsuza kadar garantilemek istiyorlar.

Sapıkça fetva veren dincilere, sokakları cehenneme çeviren mafyacılara, muhabbet tellallarına, hırsıza, uğursuza dokunmayan devlet; hakkını arayan işçiye, sokağa çıkıp tacize karşı sesini yükselten kadına, insanca bir gelecek isteyen gence saldırıyor. AKP’nin 16 yıllık iktidarında geldiğimiz nokta işte bu.

İktidardaki örgütlü gericilik en fazla kadınları hedef alıyor. Kadınları toplumsal olarak yok etmek, toplumsal görünürlüklerini ortadan kaldırmak istiyorlar. Kadın emekçiler yoğun bir saldırı altında. “Benim başörtülü bacım” diyerek başörtülü kadınları “dokunulmaz” ilan eden iktidar sahipleri, emekçi kadınlara her türlü aşağılık saldırıyı reva görüyor. İkiyüzlü ahlakları emekçi kadınların her hak arama mücadelesinde bir kez daha ortaya çıkıyor.

AKP’nin bütün hedefi, emekçilere uyguladıkları şiddeti kurumsallaştırarak iktidarını korumak. Hesap vermekten korkuyorlar. Ne pahasına olursa olsun iktidara yapışmaya kararlılar. Emperyalizme ve burjuvaziye güven vermek için çırpınıyorlar. OHAL’i “grev olmasın diye” sürdürdüklerini açıkça söylüyorlar…

Seçim sistemini “asla kaybetmeyecek biçimde” değiştirme hedefleri de bundandır. Seçim görünümü altında diktatörlüğün onaylatılması için dev bir tiyatro sahnesi hazırlıyorlar.

İşçi sınıfı bu oyunu mutlaka bozmalıdır. Geleceğimizi kurtarmaya önce buradan başlayacağız.

Belki İlginizi Çeker

0 yorum